29.06 - 30.06.2024 (2 дні + поїзд)
ЯСКРАВА ВІННИЦЯ - від Щедрика до палацу Потоцьких
Орг. збір: 2150 грн + поїзд


Винниця - це фонтан Рошен, Водонапорна Вежа та ... та Пирогов! Що ще ми знаємо про місто? Не так вже й багато.
А про Вінничину? Тут, майже нічого ... 
Будемо надолужувати шкільну програму (хоча і в школах цього майже не вивчають) разом із турами вихідного дня "Глобус України".

А САМЕ! Під час дводенної екскурсії із Запоріжжя ми побачимо:
- садибу Н. Пирогова – винахідника анестезії та польової хірургії 
- красуню Вінницю - місто дивовижних історичних подій та цікавих сучасних скульптур 
- Палац Грохольських - Можайських - «колиска авіації» в Вороновиці
- садиба княгині Щербатової в Немирові 

резиденція самих графів Потоцьких в Тульчині (як багато на Вінничині належало родині Потоцький)
- музей "Щедрика" - дім всесвітньо відомого українського композитора Миколи Леонтовича
- стародавній водяний млин
- шедевр архітектури - мавзолей Потоцьких в Печері 

ЇДЕМО ДО ВІННИЦІ разом із "Глобус України"! 




вороновиця палац грохольских можайських

вороновиця, музей авіації та космонавтики


Програма подорожі:

ДЕНЬ 0 – 28.04.2024

18:48 – відправлення поїзду №86 із Запоріжжя (квитки окремо)

ДЕНЬ 1 – 29.04.2024

07:49 – зустріч групи на залізничному вокзалі міста Вінниця. Початок насиченої екскурсійної програми.


ПАЛАЦ ГРОХОЛЬСЬКИХ - МОЖАЙСЬКИХ

Головна архітектурна гордість Вороновиці – палац польських магнатів Грохольских, що був побудований в кінці XVIII ст та відноситься до стилю раннього класицизму. 
Палац являє собою камерну 3-поверхову будівлю. Особливо вражає зовнішнє оформлення крил палацу: вони прикрашені орнаментом з квітів та плодів, що чергується з зображеннями бичачих черепів. Таки орнаменти були характерні для декору ранніх християнських храмів, а також усипальниць періоду Відродження. Палац раніше оточував розкішний парк у французькому стилі з фруктовим садом, джерелами та водоспадом. 
Широку відомою стала Вороновиця завдяки морському офіцеру - капітану А. Ф. Можайському.  Його знають в світі, як винахідника першого літака. В період з 1869 по 1876 рр. Можайський проводив тут свої досліди з літальними апаратами. З того часу, Вороновиця і вважається «колискою авіації». В 1971 році в приміщенні палацу, де тоді розташовувалася школа, був відкритий Музей історії авіаціації та космонавтики. 

САДИБА КНЯГІНИ ЩЕРБАТОВОЇ
Історія маєтку пов'язана з історією самого міста. Вперше, Немирів згадується в 1506 р. Саме тоді цей населений пункт вважався стратегічно важливим пунктом в боротьбі проти кримського ханства. У 1699 р. місто перейшло під владу Речі Посполитої та протягом XVIII-XIX ст. садиба належала родині Потоцьких. Останніми господарями маєтку була онука Болеслава Потоцького княгиня Марія Григорівна та її чоловік князь Олексій Щербатов. Саме вони наказали розібрати в 1880 році старий палац Потоцьких. А через п'ять років в Немирові почали зводити новий палац. Двоповерхова, прямокутна будівля вражає своїм парків і фасадом, вздовж якої розташовані мальовничі тераси для прогулянок. Дух замку охороняють скульптури левів, що стоять біля центрального входу. Свого часу тут бували організатор визвольного повстання 1794 року Тадеуш Костюшко, князь Юзеф Понятовський та угорський композитор Ференц Лист, що давав в палаці концерт.

ПАЛАЦ РОДИНИ ПОТОЦЬКИХ
Чудовий палац родини Потоцьких розташован в невеликому історичному місті Тульчині на Поділлі. Це була резиденція графа Станіслава Щенського-Потоцького – найбагатшого чоловіка цього краю.
Тут постійно проводились пишні бали: в залах палацу звучала музика, організовували маскаради і театральні постановки. Гості приїжджали з усього краю, навіть з-за кордону, і залишались на тижні, а іноді й місяці – настільки тут було весело й затишно. У своїй резиденції Потоцький приймав багатьох відомих та поважних осіб. «Тульчинський Версаль» – так назвали його палац. Навіть польський король Станіслав-Август, коли гостював в Потоцького, був вражений багатством графа, проте засмучений тим, що його королівський палац в Польщі поступався пишністю палацу в Тульчині. 

Кажуть, що саме тут Потоцький і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Софією, на честь якої назвав грандіозний парк в Умані. Крім того, є підтвердження тому, що Олександр Сергійович Пушкін в цьому палаці познайомився з Софією та Ольгою Потоцькіми, яким були присвячені його літературні шедеври "Бахчисарайський фонтан" та "Євгеній Онєгін".

МУЗЕЙ "ЩЕДРИК"
Музей-квартира М. Д. Леонтовича – музей «Щедрик» – це дім легендарної мелодії, яка стала символом Різдва у всьому світі. Твір, над яким Микола Леонтович працював майже усе своє життя, спершу здобув успіх в Україні, а згодом закріпився в західній культурі. Витоки Щедрика знаходяться серед народної творчості, а оброблений генієм, він розпочав свою мандрівку концертними залами, кіноекранами та навіть популярними серіалами. Мелодію виконують в стилі від класики до року, відбуваються флешмоби, створюються рейтинги найкращої обробки. Праісторичне начало відгукується в серцях людей з усього світу, коли вони чують цей передзвін. В яких же умовах народжувався цей спадок світової культури? Дізнаємось про це під час екскурсії.

СТАРОДАВНІЙ ВОДЯНИЙ МЛИН

МАВЗОЛЕЙ - УСИПАЛЬНИЦЯ ПОТОЦЬКИХ
Розкішній парк на березі Південного Бугу, кілька господарських будівель і мавзолей-усипальниця - все, що залишилося від колись багатої садиби Потоцьких-Свейковских в Печері.  

Усипальниця Потоцьких розташована на території санаторію, де раніше була садиба знаменитого роду. Село Печера, де знаходиться мавзолей, першочергово належало родині польських шляхтичів Свейковских, а Потоцьким воно перейшло у спадок. Будівлю було побудовано в 1904 році знаменитим київським архітектором Владиславом Городецьким, який розробив це проект безкоштовно, оскільки дуже поважав рід Потоцьких. Багате оздоблення костелу кам'яними деталями виконав скульптор Елія Саля - автор скульптур на "Будинку з химерами" і в Миколаївському костелі в Києві. Портал храму прикрашають колони зі стілізованими іонійскіми капітелями. Над ними - щит з гербом Потоцьких і девізом латиною. В тильній частини будинку є сходи, що ведуть вниз до склепу. На стіні розміщені кам'яні плити з іменами похованих в ньому. За легендою, самих тіл там немає - вони були вивезені до Польщі після революції.

ПОСЕЛЕННЯ В ГОТЕЛЬ В ВІННИЦІ
Вільний час.

немирів садиба щербатової екскурсія

тульчин палац потоцьких екскурсія

тульчик музей щедрика екскурсія

печера усипальниця мавзолей потоцьких екскурсія

ДЕНЬ 2 – 30.04.2024

ВИСЕЛЕННЯ З ГОТЕЛЮ

МУЗЕЙ - САДИБА М. ПИРОГОВА

Найцікавіша пам'ятка міста Вінниці і вагомий об'єкт культурної спадщини нашої країни - Національний музей-садиба М. Пирогова розташувався в чарівному парку на околиці міста. 
Микола Пирогов був найталановитішим лікарем, видатним вченим, засновником Товариства Червоного Хреста. Він винайшов військово-польову хірургію і анестезію, а також був активним громадським діячем. Кожна частинка експозиції, що представлена в садибі, свідчить не тільки про життя, працю та видатних винаходів Миколи Пирогова, але і відображає той час, в якому жив великий вчений-лікар. 

ВІННИЦЯ
Фінальний акорд цього дня - пішохідна екскурсія "Вінниця - місто чудес!" 
Мальовниче подільське місто розкинулося на берегах річки Південний Буг. Його історичні корені сягають далеко в минуле. Перша письмова згадка про Вінницю датується серединою XIV сторіччя. Чимало випробувань випало за цей час на місто: воно витримало і набіги татар, палало у вогні міжусобних війн в литовському князівстві, брало участь у хвилі повстань Визвольної війни 1648-1654 років, встигло побувати центром Подільської губернії. Свого часу, у Вінниці тимчасово перебував уряд Української Народної Республіки – Центральна Рада. 

Тут збереглося чимало пам'ятних місць і архітектурних пам'яток. Унікальною, і, мабуть, найдавнішої пам'яткою міста можна назвати «Мури» - залишки середньовічного комплексу захисних споруд для єзуїтського і домініканського монастирів. Будівлі колегіуму були обнесені великою стіною ("муром") з вежами і бійницями. Дерев'яне диво початку XVIII століття – церкви Миколи (1746) і Юрія (1726), комплекс монастирських будівель ХVII-XVIII ст., Кругові споруди ХVІ-ХІХ ст., що збереглися донині, не залишать байдужими жодного туриста. 


17:07 - відправлення поїзду №86 із Вінниці 

ДЕНЬ 3 – 01.07.2024

07:50 – поїзд прибуває на вокзал міста Запоріжжя

Організаційний збір: 2150 грн + жд

Аванс - 1000 грн за особу.

У разі відмови від подорожі менш ніж за сім днів до початку, сума авансу не повертається.

вінниця ліверпуль

вінниця

вінниця водонапорна башта

вінниця

Входить до організаційного збору: 
- транспортне обслуговування за маршрутом "Палаци та садиби Вінничини"
- проживання в готелі (2-3 місні номери з усіма зручностями)
- екскурсія "Садиба Миколи Пирогова - спадщина видатного вченого"
- пішохідна екскурсія "Вінниця - місто чудес!" 
- страхування
- супровід

За додаткову плату: 
- квитки на поїзд Запоріжжя - Вінниця - Запоріжжя
- харчування
- вхідні квитки
- особисті витрати

Група із Запоріжжя їде за наступним маршрутом (розклад поїздів може змінюватися):
05.04.2024 о 18:48 відправлення поїзда №86 від станції Запоріжжя-1. Прибуття в місто Вінниця 06.04.2024 о 07:48
07.04.2024 відправлення поїзда №86 від станції Вінниця о 17:07. Прибуття в місто Запоріжжя 08.04.2024 о 06:30


ВАЖЛИВО! Попередня реєстрація на подорож - ОБОВ'ЯЗКОВА!
Вероніка 067 600 74 92 
Альона 050 180 29 24 
Анютка 093 018 28 49

Більше програм на сайті "Глобус України" http://goua.com.ua 
Сторінка "Глобус України" у ФБ https://www.facebook.com/groups/globusUA/
Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/globeUA

Компанія не несе відповідальності за стан українських доріг, погодні умови та через затримки в дорозі у зв'язку з непередбаченими обставинами, дорожніми пробками, відсутністю доріг і погодними умовами.



Відгуки клієнтів