Таємнича Диканька, історія кохання Мотрі Кочубей і гетьмана Мазепи, родове гніздо М. В. Гоголя, святкові гуляння на українському весіллі, красуня Полтава, казкові коридори Краєзнавчого музею, весела дегустація в єдиному музеї масла - так пройдуть два дні у Полтаві разом з "Глобус України"
Програма поїздки:
1 день - 23.03.2019
06:00 - відправлення із Запоріжжя
Відновимо сили після тривалого переїзду і налаштуємося на полтавський лад - сніданок "в національному стилі" в колоритному хуторі поблизу Диканьки. (за дод. плату)
ДИКАНЬКА
Диканька — старовинне українське село, яке зачаровувало своєю природою Р. Ф. Квітку-Основяненко, Панаса Мирного, М.І. Глінку. Олександр Сергійович Пушкін у Диканьці ні разу не бував, але тим не менш віртуозно описував тамтешні місця. У Диканьці жили представники древнього роду Кочубеїв, чиї імена назавжди вписані в історію України. Біля давнього села, а нині невеликого міста Полтавської області, до сих пір ростуть чотири дерева які пам'ятають Мотрю Кочубеевну і Мазепу. Але в першу чергу назви Диканька асоціюється з ім'ям Миколи Васильовича Гоголя і його безсмертними "Вечорами на Хуторі поблизу Диканьки".
ГОГОЛЕВЕ
Україна у творах Гоголя – це ріг достатку, край, де живуть цікаві і веселі люди (один Пацюк чого коштує), а з усілякою нечистю звертаються, як з домашньою худобою. А сусіди, батьківська садиба, просто знайомі стали прототипами персонажів багатьох повістей та оповідань письменника. Будинок на хуторі Купчинський родина Гоголів-Яновських (у Миколи Васильовича було подвійне прізвище) успадкувала в кінці XVIII століття. Тут народився і виріс М. В. Гоголь. Тут він написав свої перші твори.
Разом з екскурсією ми перенесемося в часи, коли тут жив Микола Васильович, подивимося батьківський дім, його особистий флігель, парк з озером і загадаємо бажання на камені біля гроту.
МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ВЕСІЛЛЯ
Музей Українського весілля - єдиний музей такого роду в Україні. Експонати в ньому не тільки можна чіпати руками - ними можна користуватися за прямим призначенням. Ми дізнаємося і побачимо своїми очима, як готувалися до весілля пару сотень років тому, візьмемо участь у її проведенні, посидимо за святковим столом і побажаємо здоров'я молодим!
Поселення в готель. Вільний час.
2 день - 24.03.2019
09:00 - сніданок в готелі. Не забуваємо свої речі!
ПОЛТАВА
Автобусно-пішохідна екскурсія "Полтава - краса і велич": Каштанова алея, найбільша в Європі Кругла площа, Корпусний парк і Пам'ятник Слави, Полтавська галушка і Біла альтанка.
КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
Будівля колишнього губернського земства, що в центрі Полтави, привертає увагу своїм оригінальним архітектурним стилем - зовні кераміка і майоліка, на яких зображені всі герби повітових міст губернії, двері прикрашені майстерно вирізаним зображенням «древа життя», всередині багато розпису знаменитих художників Васильківського і Самокиша.
Полтавський краєзнавчий музей є одним з найстаріших і найвідоміших музеїв України, свою історію він розпочав з 1891 року. Пройдемося по його залах, щоб відчути всю красу і велич творіння великого українського архітектора Василя Кричевського. Потрапивши з його зали - втрачаєш відчуття реальності!
ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ МОНАСТИР
Семикупольный Хрестовоздвиженський Собор вважається одним з кращих зразків українського бароко. Розміщений на пагорбі, відокремлений від міста широкою та глибокою долиною невеликої притоки Ворскли монастир добре видно здалеку. Обнесений кам'яною стіною він нагадує фортецю (залізничний насип, майже кільцем навколишнє підніжжя пагорба, підсилює це враження).
НОВИНКА! ІНТЕРАКТИВНИЙ МУЗЕЙ МАСЛА
Дивовижний музей масла не просто показує, як насіння соняшнику потрапляють в банки з етикетками "олія". Саме тут ми можемо на своєму досвіді перевірити технології виробництва масла столітньої давності. А все завдяки господарям, які врятували англійське обладнання братів Ельворті від здачі на металобрухт, відновили повну робочу лінію і запрошують всіх на незвичайні екскурсії. Після важкої роботи нас чекає дегустація зробленого продукту "своїми руками".
22:00 - повернення в Запоріжжя.
Організаційний збір:
дорослі - 1360 грн
діти до 12 років - 1300 грн
Входить в організаційний збір:
- транспортне обслуговування по маршруту
- 1 ніч у готелі (2х місні номери з усіма зручностями)
- 1 сніданок
- екскурсія "Красуня Диканька"
- екскурсія "Гоголеве - фамільний маєток великого письменника"
- театралізоване дійство у Музеї Українського Весілля
- автобусно-пішохідна екскурсія "Полтава - краса і велич"
- екскурсія в інтерактивний музей масла
- страховка
- супровід
Додатково оплачується:
- вхідні квитки - 70/55 грн
- сніданок в українському стилі (у перші день)
- харчування
- особисті витрати
Бронювання квитків здійснюється ЗАЗДАЛЕГІДЬ!, звертатися Вероніка 067 600 74 92 Олена 050 180 29 24 Анютка 093 018 28 49
УВАГА! Час у програмі зазначено приблизно і залежить від кількості учасників екскурсії, погодні умови, затори на дорозі і інших непередбачених обставин.