02.08 - 04.08.2024 (3 дні + поїзд)
Буша: МАЛЬОВНИЧИМИ СТЕЖКАМИ ДНІСТРА
Триденна етно подорож разом із "Глобус України"


За три дні екскурсій ми відвідаємо:
- Гостинну Оксанівку – дізнаємося, хто такі рахмани, а також спробуємо домашні пиріжки з запашним трав’яним чаєм
- Садибу-музей академіка Д. Заболотного – видатного мікробіолога та епідеміолога
- Ямпіль – захоплюючі краєвиди Дністра
- Могилів-Подільський - надзвичайний музей витинанки
- Лядова та найстаріший скельний монастир, якому більше ніж 1100 років 
- Гайдамацький Яр з містичними історіями та мальовничими ландшафти 
- Скельний храм та трипільську культуру
- Різноманітні творчі майстер класи 
- Непохитну Бушу з нерозгаданими таємницями тисячоліття

Їдемо на Поділля разом із "Глобус України"!

Буша - стежками Дністра.  Сакральне Поділля ... тур по Україні


Програма туру:

ДЕНЬ 0 - 01.08.2024

18:32 - відправлення поїзду №86 із станції Запоріжжя -1 

ДЕНЬ 1 - 02.08.2024

07:54 - прибуття поїзду №86 до Вінниці

ПАЛАЦ РОДИНИ ПОТОЦЬКИХ
Величний палац родини Потоцьких розташувався в історичному місті Тульчин на Поділлі. Це була резиденція графа Станіслава Щенського-Потоцького – найбагатшої людини краю. Тут постійно проводилися пишні бали. У залах палацу звучала музика, влаштовувалися маскаради та театральні вистави. Гості приїжджали з усього краю, навіть з-за кордону, і залишалися на тижні, а іноді місяці – тут було весело та затишно. 
У своїй резиденції Потоцький приймав багатьох відомих і важливих осіб. «Тульчинський Версаль» – так називали його маєток. Навіть польський король Станіслав-Август, який гостював у Потоцького, був вражений багатством графа, але засмучений тим, що його королівський палац у Польщі поступався величчю палацу в Тульчині. Зараз тут працює етнографічний музей. Відвідаємо його під час екскурсії!

САДИБА АКАДЕМІКА ЗАБОЛОТНОГО
Меморіальний музей академіка Данила Заболотного заснований 1929 року в його рідному селі Чоботарка (нині Заболотне) на Вінничині, де він народився, жив і був похований.
Видатний мікробіолог і епідеміолог, академік Данило Заболотний заснував першу в світі кафедру епідеміології в Одесі, а також Інститут мікробіології та епідеміології в Києві. У його рідній хаті під солом'яною стріхою повністю зберігся оригінальний інтер'єр: шафа з книгами вченого, цейсівський мікроскоп, з яким він подорожував пустелями Азії, старий солом'яний бриль на вішалці.
 Повертаючись з експедицій, Заболотний завжди привозив із собою екзотичні рослини. В саду біля хати дотепер ростуть висаджені ним карпатська береза, уссурійський клен та великий кущ кизилу.

ОКСАНІВКА та РІЧКОВА МІДІЯ
Прекрасна природа, високий дністровський берег, легенди про рахманів і сільський колорит півдня Поділля – це Оксанівка. 
Хто ж такі рахмани? Згідно із давніми українськими легендами, рахмани – праведні християни, які живуть у якійсь далекій чарівній країні із назвою Вирій (ага, це саме туди летять птахи взимку) і моляться за усіх людей – і грішних, і праведних. Спілкуються із янголами, не мають одягу, посуду, ножів, золота …
Під час екскурсії ми зможемо відвідати унікальний оборонний скельний печерний монастир, скуштувати «рахманьский чай» та насолодитись краєвидами Дністра.
А ще у Оксанівці є пам’ятник річковій мідії – єдиний в Україні. Цей молюск врятував мешканців регіону від голоду у 1946-1947 роках.

ЯМПІЛЬ та СКАРБИ ЦАРЯ ІНІСМЕЯ
Ямпіль - місто, розташоване на берегах двох річок. Тут шанують Богдана Хмельницького, згадують сарматського царя Інісмея та слухають молдавське радіо, бо ця країна знаходиться прям через річку Дністер від Ямполя. Дністра.
Під час Національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького, Ямпіль став одним з центрів повстанського руху. Саме тут, за словами місцевих краєзнавців, провадились перемовини з приводу шлюбу сина Богдана Хмельницького Тимоша з донькою правителя Молдови Розандою.
 У величезному підвалі поруч з територією колишньої фортеці місцеві активісти облаштували козацький музей “Підземелля”.  
Тут кожен знайде щось своє, від історії Ямпільщини, від Козаків до Ато, від Трипільської культури до тих речей, які є в багатьох вдома, а саме сапок і кукурудзяних машинок, а також прапорів країн, туристи яких, відвідали це місце. 

Переїзд в Бушу. Ночівля в етно садибі.

ДЕНЬ 2 - 03.08.2024

БУША
На території села, мальовничо розкинутого на берегах трьох річок : Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки, вже протягом семи тисячоліть існує життя.
Непохитна Буша... Гордість і слава Поділля.  На початку ХУІІ ст. на Замковій горі стояла фортеця. В народі її називали «Малий Кам’янець» або «Орлине гніздо» 17 жовтня на чолі 30 тис. армії почав свій каральний похід на Поділля коронний гетьман С. Потоцький.

СКЕЛЬНИЙ ХРАМ
Найвідомішою та найцікавішою пам’яткою археології в с. Буша, яку називають бушанським дивом, подільською святинею, є дохристиянський скельний храм I -IV-IX століття. Найбільша цінність храму – наскельний рельєф, досліджений відомим київським вченим, істориком, археологом В.Антоновичем у 1883 році.
Створений в природній розщелині, він вражає своєю таємничостю і неповторністю. Коли і ким був створений цей рельєф, ким на протязі свого існування використовувався – ці питання ще й досі стоять відкритими. Більшість відносять створення пам’ятки до часів язичницької Русі ІІ-ІХ ст., але є думки і відносно пізнішого створення. Рельєфне зображення дерева без листя, півня, оленя і людини навколішках викликає захоплення, здивування. Нічого подібного немає в Європі, а, можливо, й в усьому світі. Тисячолітня скеля зберегла дух далеких вірувань, давню символіку, створену невідомим автором. 

ТРИПІЛЛЯ

МУЗЕЙ ТКАЦТВА
Музей ткацтва - це інтерактивний простір, де кожен знайде собі щось до душі. Відвідавши музей ви зможете побачити різноманітні верстати, старовинні килими («киліми»), доріжки/веретки, рушники та багато інших виробів. Спробувавши попрацювати за верстатами відчуєте всі тонкощі ткацького ремесла та процесу виробництва тканини.

МАЙСТЕР КЛАСИ
На території комплексу музеїв у нас буде можливість приєднатись до майстер класів з ткацтва, ляльки мотанки, сироваріння, виготовлення свічок. 

ГАЙДАМАЦЬКИЙ ЯР
Продовжуючи подорож на північно-захід уздовж лівого берега річки Бушанки, ми минаємо село Бушу та після 1 км входимо в лісовий масив, що відомий як "Гайдамацький яр". Гайдамацький яр насичений незабутньою красою, де на глибині 35 метрів між густим лісом пливе жвава річка. Тут ростуть величезні 30-метрові граби, широколисті клени, рідкісні породи вільхи та безліч кущів.
Над річкою височать величезні скелі з пісковика, одна з яких відома як "Висяча" або "Завішана". Екскурсія до Гайдамацького яру в Буші - це незабутнє пригода для тих, хто цінує природні красоти і хоче насолодитися спокійним відпочинком у мальовничому місці.

Вільний час та відпочинок на природі.

Ночівля в етно садибі.

ДЕНЬ 3 - 04.08.2024

Виселення з садиби.

ЛЯДОВА. МОНАСТИР
Лядовський Усікновенський скельний монастир – один з найстаріших наскельних монастирів України. Заснований чоловічий монастир Антонієм Печерським, який також заснував Києво-Печерську лавру. За легендою, під час подорожі зі Святого Афону до Києва, Антоній зупинився на березі Дністра і вирізав свою келію у крейдяній скелі, яка носить його ім'я. Він проповідував християнство серед містян, а після того, як пішов до Києва, залишив за собою у Могилів-Подільську багатьох послідовників. 
В 2013 році Укрпошта випустила поштовий блок з зображенням монастиря, а Нацбанк випустив колекційну монету номіналом 20 гривень на честь тисячоріччя монастиря.

МУЗЕЙ ВИТИНАНКИ
Опішня славиться керамікою, Петриківка ‒ розписом, Коломия ‒ писанкою, а Могилів-Подільський – витинанкою. Єдиний в Україні і другий у світі музей витинанки знаходиться саме тут.
Витинанка ‒ стародавнє українське народне мистецтво, яке розповсюджене по всій країні, зокрема, на Подністров'ї. Окрім звичайних прикрас вирізались витинанки-обереги та витинанки-бажання. Саме віра наших предків в те, що сюжет вирізки вплине на життя родини і зробили це мистецтво дуже живучим і широковживаним 

ШАРГОРОД
Історія міста почалася у 1383 році, коли литовський князь Вітовт видав грамоту Василю Карачевському на заснування на річці Мурашка поселення Князівська Лука. Упродовж двох наступних століть поселення згадувалося під назвою Карачева Пустинь і нічим особливим серед інших містечок Поділля не відрізнялося. 
Лише у 1579 році в місто вдихнули нове життя: польський король Стефан Баторій своїм універсалом наказав великому канцлерові Яну Замойському збудувати на мисі у міжріччі Мурафи і Мурашки фортецю. Тут і починається найцікавіше.
Северин Наливайко, Максим Кривонос,Евлій Челебі, Любомирські, Потоцькі … місто пам’ятає багато. Дізнаємось це під час нашої екскурсій.

17:51 - відправлення поїзду №86 з станції Вінниця.

ДЕНЬ 4 – 04.08.2024

06:45 – прибуття поїзду №086 до Запоріжжя

Організаційний збір: 3250грн

Аванс - 1500 грн за особу.
У разі відмови від подорожі менш ніж за сім днів до початку, сума авансу не повертається.

Входить до організаційного збору:
- проживання в етно садибі с. Буша (2 ночі)
- транспортне обслуговування за маршрутом
- супровід гіда-екскурсовода по всьому маршруту
- автобусно-пішохідна екскурсія «Слідами традицій давніх»
- автобусно-пішохідна екскурсія «Сакральні цікавинки Поділля»
- пішохідна екскурсія «Буша – гордість і слава Поділля»
- страхування

За додаткову плату:
- квитки на поїзд Запоріжжя – Вінниця – Запоріжжя (або ваше місто)
- харчування
- майстер класи
- вхідні квитки на об’єкти
- власні витрати та сувеніри


Група із Запоріжжя їде за наступним маршрутом (розклад поїздів може змінюватися):
01.08.2024 о 18:21 відправлення поїзда №86 від станції Запоріжжя-1. Прибуття в місто Вінниця 02.08.2024 о 07:54
04.08.2024 відправлення поїзда №86 від станції Вінниця о 17:51. Прибуття в місто Запоріжжя 05.08.2024 о 06:45

Попередній запис ОБОВ'ЯЗКОВИЙ!

Вероніка 067 600 74 92 
Альона 050 180 29 24 
Альона 096 218 60 33
 

Більше програм на сайті "Глобус України" http://goua.com.ua 
Сторінка "Глобус України" у ФБ https://www.facebook.com/groups/globusUA/
Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/globeUA

Компанія не несе відповідальності за стан українських доріг, погодні умови та через затримки в дорозі у зв'язку з непередбаченими обставинами, дорожніми пробками, відсутністю доріг і погодними умовами.

Відгуки клієнтів