23.09 – 24.09.2023 (2 дні екскурсій + поїзд)
Мальовнича Буша та сакральне Поділля – нова дводенна подорож від «Глобус України».
Організаційний збір: 2650 грн + поїзд
За два дні екскурсій ми дізнаємось про:
- Браїлів та музей Чайковського
- Чернятин та палац Вітославських-Львових
- Могилів-Подільський та Тарас Бульба
- Лядова та найстаріший скельний монастир
- Скелі та ландшафти Гайдамацького Яру
- Непохитну Буша та таємниці тисячоліття
Час побачити щось новеньке разом із «Глобус України»!
Програма подорожі:
ДЕНЬ 0 – 22.09.2024
18:59 – відправлення поїзду №86 із Запоріжжя (квитки окремо)
ДЕНЬ 1 – 23.09.2024
07:48 – зустріч групи на залізничному вокзалі міста Вінниця. Початок насиченої екскурсійної програми.
БРАЇЛІВ
Браїлів - це мальовниче село в історичній області Поділля, розташоване на південному заході України. Це місце відоме своєю багатою культурною спадщиною та історичними пам'ятками.
Тут знаходиться Свято-Троїцький монастир XVII ст., садиба Надії фон Мекк, Троїцький костел, хоральна синагога, музей В. Забаштанського та давній парк.
Свято-Троїцький жіночий монастир УПЦ був заснований у далекому 1635 році з ініціативи українського шляхтича та сенатора Речі Посполитої Михайла Кропивницького. Це комплекс пам'яток архітектури й містобудування національного значення, що став переможцем конкурсу «Сім чудес Вінниччини» в 2007 році. Головною пам’яткою монастиря є Церква Пресвятої Трійці, що була збудована у XVIII столітті. Її величезні куполи та барокова архітектура роблять її вражаючою для відвідувачів.
МУЗЕЙ ЧАЙКОВСЬКОГО
У 1868 році багатий залізничний магнат Карл фон Мекк збудував двоповерховий палац у стилі класицизму, який став частиною палацово-паркового комплексу на березі річки Рів. Мальовничий парк зі ставками та містками був облаштований дружиною господаря, Надією фон Мекк. Садиба стала відомою завдяки дружбі господині з великим композитором Петром Чайковським. Їх знайомство було заочним - вони спілкувалися лише з листування, із 1778 по 1780 роки Чайковський відвідував маєток фон Мекк, коли господиня була відсутня. Тут він написав оперу "Орлеанська діва" та кілька романсів.
Сьогодні, у лівому крилі палацу розташований музей, присвячений Петру Чайковському та Надії фон Мекк. Відвідувачам пропонують ознайомитись з історією їхніх стосунків та творчістю композитора. Усі експонати, такі як меблі, музичні інструменти та приладдя для письма, було передано музею нащадками фон Мекк для експозиції.
ЧЕРНЯТИН
Палац Вітославських-Львових в Чернятині був зведений в XVII столітті на честь кохання польських шляхтичів і зараз є історичною пам'яткою, яка залишається надзвичайно привабливою для відвідувачів. Герби Вітославських прикрашають вхід до палацу, а підземні ходи, про які ходять легенди, заворожують гостей своєю таємничістю. У палаці є єдиний на Поділлі донжон - середньовічна батальна башта, кулясті вежі, які нагадують про готичні собори, готичні орнаменти та паркові скульптури.
Зовнішнє і внутрішнє оздоблення палацу дозволяє уявити атмосферу, що панувала тут століття тому. Біля входу відвідувачів зустрічають два мармурових леви, а у внутрішніх покоях стоять кам’яні вази, прикрашені міфічними ангелами. Стіни і стелю прикрашають рельєфи з квітів та геометричних фігур. Збереглися до нашого часу камін і кахельні печі, вціліли сходи.
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
Ці місця мають стосунок до написання знаменитої повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба». Прототипом Тараса Бульби був предок відомого українського дослідника Миклухо-Маклая, курінний отаман Війська Запорізького Низового Охрім Макуха, дядько якого по батьковій лінії товаришував із Миколою Гоголем, коли той проживав у Могилеві-Подільському. Повість написана М. В. Гоголем у Миргороді під враженням родинних переказів Миклух. В пам'ять про проживання видатного письменника у місті встановлено пам'ятник Миколі Гоголю, його іменем названо площу та одну з вулиць міста.
МУЗЕЙ ВИТИНАНКИ
Опішня славиться керамікою, Петриківка ‒ розписом, Коломия ‒ писанкою, а Могилів-Подільський – витинанкою. Єдиний в Україні і другий у світі музей витинанки знаходиться саме тут.
Витинанка ‒ стародавнє українське народне мистецтво, яке розповсюджене по всій країні, зокрема, на Подністров'ї. Окрім звичайних прикрас вирізались витинанки-обереги та витинанки-бажання. Саме віра наших предків в те, що сюжет вирізки вплине на життя родини і зробили це мистецтво дуже живучим і широковживаним
ЛЯДОВА. МОНАСТИР
Лядовський Усікновенський скельний монастир – один з найстаріших наскельних монастирів України. Заснований чоловічий монастир Антонієм Печерським, який також заснував Києво-Печерську лавру. За легендою, під час подорожі зі Святого Афону до Києва, Антоній зупинився на березі Дністра і вирізав свою келію у крейдяній скелі, яка носить його ім'я. Він проповідував християнство серед містян, а після того, як пішов до Києва, залишив за собою у Могилів-Подільську багатьох послідовників.
В 2013 році Укрпошта випустила поштовий блок з зображенням монастиря, а Нацбанк випустив колекційну монету номіналом 20 гривень на честь тисячоріччя монастиря.
БУША
Поселення в готель. Вільний час.
ДЕНЬ 2 – 24.09.2024
Виселення з готелю. Продовження екскурсійної подорожі.
БУША
На території села, мальовничо розкинутого на берегах трьох річок : Мурафи, Бушанки і Сухої Бушанки, , вже на протязі семи тисячоліть існує життя.
Непохитна Буша... Гордість і слава Поділля. На початку ХУІІ ст. на Замковій горі стояла фортеця. В народі її називали «Малий Кам’янець» або «Орлине гніздо» 17 жовтня на чолі 30 тис. армії почав свій каральний похід на Поділля коронний гетьман С. Потоцький.
СКЕЛЬНИЙ ХРАМ
Найвідомішою та найцікавішою пам’яткою археології в с. Буша, яку називають бушанським дивом, подільською святинею, є дохристиянський скельний храм I -IV-IX століття. Найбільша цінність храму – наскельний рельєф, досліджений відомим київським вченим, істориком, археологом В.Антоновичем у 1883 році.
Створений в природній розщелині, він вражає своєю таємничостю і неповторністю. Коли і ким був створений цей рельєф, ким на протязі свого існування використовувався – ці питання ще й досі стоять відкритими. Більшість відносять створення пам’ятки до часів язичницької Русі ІІ-ІХ ст., але є думки і відносно пізнішого створення. Рельєфне зображення дерева без листя, півня, оленя і людини навколішках викликає захоплення, здивування. Нічого подібного немає в Європі, а, можливо, й в усьому світі. Тисячолітня скеля зберегла дух далеких вірувань, давню символіку, створену невідомим автором.
ТРИПІЛЛЯ
МУЗЕЙ ТКАЦТВА
Музей ткацтва - це інтерактивний простір, де кожен знайде собі щось до душі. Відвідавши музей ви зможете побачити різноманітні верстати, старовинні килими («киліми»), доріжки/веретки, рушники та багато інших виробів. Спробувавши попрацювати за верстатами відчуєте всі тонкощі ткацького ремесла та процесу виробництва тканини.
ГАЙДАМАЦЬКИЙ ЯР
Продовжуючи подорож на північно-захід уздовж лівого берега річки Бушанки, ми минаємо село Бушу та після 1 км входимо в лісовий масив, що відомий як "Гайдамацький яр". Гайдамацький яр насичений незабутньою красою, де на глибині 35 метрів між густим лісом пливе жвава річка. Тут ростуть величезні 30-метрові граби, широколисті клени, рідкісні породи вільхи та безліч кущів.
Над річкою височать величезні скелі з пісковика, одна з яких відома як "Висяча" або "Завішана". Екскурсія до Гайдамацького яру в Буші - це незабутнє пригода для тих, хто цінує природні красоти і хоче насолодитися спокійним відпочинком у мальовничому місці.
17:45 – відправлення поїзда №86 до Запоріжжя
ДЕНЬ 4 – 25.09.2024
06:45 – прибуття поїзда до Запоріжжя
Організаційний збір: 2650 грн + поїзд
Аванс - 1500 грн за особу. У разі відмови від подорожі менш ніж за сім днів до початку, сума авансу не повертається.
Входить до організаційного збору:
- транспортне обслуговування за маршрутом Вінниця – цікавинки Поділля – Буша – Вінниця
- проживання в номера з усіма зручностями (номер розраховано на 3-4 особи)
- екскурсійний супровід
- автобусно-пішохідна екскурсія «Сакральні цікавинки Поділля»
- пішохідна екскурсія «Буша – гордість і слава Поділля»
- страхування
За додаткову плату:
- квитки на поїзд Запоріжжя – Вінниця – Запоріжжя (або ваше місто)
- власні витрати та сувеніри
- вхідні квитки на об’єкти
- додаткове харчування
Група із Запоріжжя їде за наступним маршрутом (розклад поїздів може змінюватися):
22.09.2023 о 18:59 відправлення поїзда №86 від станції Запоріжжя-1. Прибуття в місто Вінниця 23.09.2023 о 07:45
24.09.2023 відправлення поїзда №86 від станції Вінниця о 17:45. Прибуття в місто Запоріжжя 25.09.2023 о 06:45
Компанія не несе відповідальності за стан українських доріг, погодні умови та через затримки в дорозі у зв'язку з непередбаченими обставинами, дорожніми пробками, відсутністю доріг і погодними умовами.